Δεν τα κατάφεραν οι Νέοι, ήττα από τον ΑΣΙ

Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο της Γρα Λυγιάς οι Νέοι ΟΦΙ όντας τυπικά γηπεδούχοι γνώρισαν την ήττα 1-2 από τον ΑΣΙ. Δυστυχώς η ομάδα του Γεώργιου Ασπραδάκη έχασε το θετικό αποτέλεσμα πέντε λεπτά πριν το τέλος, δεχόμενη γκολ. Η προσπάθεια του πρώτου ημιχρόνου και το 1-1 με τα γκολ των Σπυριδάκη στο 11΄ και Πέκι στο 28΄ θεωρήθηκε προπομπός για καλό αποτέλεσμα στο β΄ μέρος από τους Νέους. Όμως το δοκάρι του Κ. Φωτιάδη στο 80λεπτό και το τέρμα του Περβολαράκη πέντε λεπτά αργότερα διαμόρφωσαν το τελικό 1-2.

ΝΕΟΙ ΟΦΙ(ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΣΠΡΑΔΑΚΗΣ): Ζερβάκης, Κωνσταντίνος Φωτιάδης, Περαντωνάκης, Βάρφις(66΄ Κουγιουμουτζάκης), Πέκι(78΄Κυριάκος Μανιαδάκης), Ασπραδάκης, Κράστα(91΄ Πρωτογεράκης), Χατζηγιαννάκης