Δεν τα κατάφεραν οι Νέοι στην Ελούντα

Σε ένα παιχνίδι με πολύ κρύο, οι Νέοι ΟΦΙ έβγαλαν πολλές αμυντικές αδυναμίες γνωρίζοντας την ήττα 5-1 από τον ΑΟ Ελούντας στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής Α΄ ΕΠΣ Λασιθίου. Τα παιδιά του Γεώργιου Ασπραδάκη αδίκησαν τους εαυτούς τους με τα λάθη που έκαναν ειδικά στην άμυνα, τα οποία πλήρωσαν ακριβά, παρότι είχαν κάποια καλά διαστήματα που έδειξαν πτυχές του ταλέντου τους. Όμως στο καλό τους πρώτο 20λεπτό δεν πέτυχαν κάποιο γκολ και τελικά έφτασαν να χάνουν 3-0 στο ημίχρονο από τα γκολ των: 30΄ Λεμπιδάκη, 35΄ Νοβίκοφ, 40΄ Χαβάκη. Διαδικαστικό τα δεύτερο μέρος με τους «ασπρόμαυρους» να παλεύουν για να αποκομίσουν κέρδη από το παιχνίδι, όμως δέχτηκαν άλλα δύο τέρματα από τους: 53΄ Ξενικάκη, 58΄ Αϊβαλιωτάκη. Κατάφεραν όμως να μειώσουν στο 89΄, όταν ο Κωνσταντίνος Φωτιάδης με όμορφο πλασέ από κοντά διαμόρφωσε το τελικό 5-1.

ΝΕΟΙ ΟΦΙ(ΓΕΩΡΓΟΣ ΑΣΠΡΑΔΑΚΗΣ): Αριστείδης Φωτιάδης, Φώτιος Ασπραδάκης, Κωσταντίνος Φωτιάδης, Θόμο, Στυλιανός Μανιαδάκης, Περαντωνάκης, Καλογριδάκης, Πέκι(75΄ Χουλάκης), Κράστα (88΄ Στεφανής), Πρωτογεράκης, Καλιοντζής.