Ισόπαλος ο Εθνικός, μόνος πρώτος ο ΟΦΙ!

Ο Εθνικός έμεινε στο 0-0 απέναντι στο μαχητικό ΣΥΝΚΑ πριν από λίγο, ένα αποτέλεσμα που βοήθησε τον ΟΦΙ να μην έχει συγκάτοικο στην κορυφή και έτσι να παραμένει μόνος πρώτος. Στο ένα από τα τρία εξ αναβολής παιχνίδι έγινε πραγματικός χαμός με τους γηπεδούχους να χάνουν πέναλτι στο 94λεπτό! Το ΣΥΝΚΑ κράτησε στην άμυνα παρά την ασφυκτική πίεση του Εθνικού και στα δύο ημίχρονο με αποτέλεσμα αποσπάσει έναν υπέρ πολύτιμο βαθμό. Η Προοδευτική πέρασε δύσκολα από το «Περικλής Μελιδονιώτης» κερδίζοντας 0-1 την ΑΕ Νεάπολης και διατηρείται μαζί με τον ΠΟΑ στην 8η θέση που οδηγεί στην παραμονή. Τέλος η Παλαιόχωρα διατήρησε τις ελπίδες σωτηρίες με τη δύσκολη επικράτηση 3-2 απέναντι στον υποβιβασμένο Ατρόμητο Πειραιά