Στοίχισε το κακό πρώτο ημίχρονο, στο 3-0 από τον Ασπρόπυργο

Σε ένα παιχνίδι με δύο όψεις για τον ΟΦΙ, χάθηκε με το ευρύ 3-0 από τον Ασπρόπυργο, σκορ που αδικεί κατάφορα την ομάδα μας. Επειδή θέλουμε να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους και να είμαστε δίκαιοι, οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν στο πρώτο ημίχρονο. Άξια βρέθηκαν να προηγούνται 2-0 με τα τέρματα των Πίντο(12΄) και Σρέσκοβιτς(30΄), ενώ θα μπορούσαν να πετύχουν μεγαλύτερο σκορ. Ο ΟΦΙ ήταν αγνώριστος αρνητικά και δεν μπήκε ποτέ στο πνεύμα της αναμέτρησης.

Όμως τα πράγματα άλλαξαν ριζικά στο δεύτερο ημίχρονο. Με εύστοχες διορθωτικές κινήσεις από τον πάγκο, η ομάδα μας λειτούργησε σωστά και αντέδρασε. Είναι μεγάλη υπόθεση το ότι οι παίκτες διεκδίκησαν πράγματα στην επανάληψη παρά το σε βάρος τους 2-0. Και είχαν τις προϋποθέσεις να τα καταφέρουν από την στιγμή που πίεσαν ασφυκτικά, είχαν δοκάρι με τον Χιντζίδη, απίστευτη ευκαιρία με τον Αποστολόπουλο και πολλές ακόμα καλές στιγμές. Όμως η τύχη δεν ήταν με το μέρος μας και έτσι αντί να μειώσουμε σε 2-1, δεχτήκαμε 3ο τέρμα στο ανοιχτό γήπεδο, στο 90λεπτό  με τον Ζκούρι να γράφει το τελικό 3-0. Για μια ακόμα φορά άξια συγχαρητηρίων ήταν η παρουσία του κόσμου μας, πάνω από 50 φίλαθλοι του ΟΦΙ στήριξαν τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών του Ιωάννη Μάγγου.

Φάσεις και γκολ
Α΄ Ημίχρονο
2΄ σέντρα του Σρέσκοβιτς από αριστερά, κεφαλιά του Βασιλείου, μπλοκάρει ο Καραγκιολίδης
5΄ καλό σουτ του Σκόνδρα από το ημικύκλιο της περιοχής πέφτει και αποκρούει σωτήρια σε κόρνερ ο Παναγόπουλος
Γκολ 12΄ σέντρα του Σρέσκοβιτς από αριστερά, λάθος της άμυνας και ο Πίντο από κοντά με σουτ ανοίγει το σκορ 1-0.
19΄ σουτ Γκουγκούδη εκτός περιοχής άουτ
26΄ σουτ του Πίντο από μακρινό απόσταση, διώχνει ο Καραγκιολίδης
Γκολ 30΄ πάσα Γκουγκούδη, κοντινό πλασέ Σρέσκοβιτς 2-0.
35΄ σουτ του Γκουγκούδη μπλοκάρει ο Καραγκιολίδης
40΄ σουτ του Σκόνδρα αποκρούει ο Παναγόπουλος

Β’ Ημίχρονο
60΄απευθείας φάουλ του Χιντζίδη στο οριζόντιο δοκάρι
70΄Σέντρα του Χιντζίδη κόντρα σε αμυντικό και στρώνεται στον Αποστολόπουλο, η μπάλα έκανε γκελ και εξ επαφής σε κενή εστία πλάσαρε άουτ.
78΄ σουτ του Βογιατζή από καλή θέση λίγο άουτ
Γκολ 89΄ είχαν βγει όλοι του ΟΦΙ μπροστά και από πάσα του Κάκο ο Ζγκούρι βγήκε στο ανοιχτό γήπεδο και με πλασέ διαμόρφωσε το 3-0.

Ασπρόπυργος(Γεώργιος Βαζάκας): Παναγόπουλος, Γκουγκούδης, Καμπούρης (85′ Λογοθέτης), Ζώνας, Ιωαννίδης, Γκατσολάρι (74′ Νικολακάκης), Νικολάου, Κάκκο, Βασιλείου, Σρέσκοβιτς, Πίντο (58′ Ζγκούρι).

ΟΦΙ(Ιωάννης Μάγγος): Καραγκιολίδης, Μηνάς (67′ Αποστολόπουλος), Χιντζίδης, Σέχου, Τζελέπης, Σμίλτος, Βογιατζής, Σκόνδρας (58΄ Χρυσοφάκης), Κατσικοκέρης, Παπαδόπουλος, Μπάμπης (36΄ Καραγιάννης).