Ισόπαλοι οι νέοι 0-0 με τον Ιάλυσο

Ο ΟΦΙ είχε διάθεση, παρουσίασε βελτίωση και έβγαλε θετικά στοιχεία στο εξ αναβολής παιχνίδι με τον Ιάλυσο για το πρωτάθλημα Football League νέων. Το θέαμα στο “Κωνσταντίνος Μισεδάκης” ήταν σχετικά καλό με το 0-0 να είναι εν γένει δίκαιο, με τους «ασπρόμαυρους» να έχουν όμως τις ευκαιρίες στο τέλος για να “κλέψουν” το τρίποντο. Έχουμε και κάποια παράπονα από την διαιτησία για δύο περιπτώσεις πέναλτι που δεν μας δόθηκαν.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο με τις δύο ομάδες να έχουν τις δικές τους καλές στιγμές. Στο 8΄ ανατροπή του Τσιρίδη από τον Καραμανώλη, θα μπορούσε να δοθεί πέναλτι υπέρ μας. Στο 11΄ ο Τσιρίδης από λάθος γύρισμα προς τα πίσω, πρόλαβε στην έξοδο τον Τσιροδήμο αλλά βγήκε με την μπάλα άουτ. Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΙ στο 14΄ από αντεπίθεση του Τσιρίδη και πάσα σε Γκεγκόλι ο οποίος πιάνει δυνατό σουτ από το σημείο του πέναλτι και ο Τσιροδήμος αποκρούει. Οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι στο 32΄ με κεφαλιά του Συμιακού.

Στην επανάληψη ο ΟΦΙ ήταν βελτιωμένος αισθητά, είχε καλύτερα πατήματα στον αγωνιστικό χώρο, αλλά και πάλι είχε νευρικότητα στην ανάπτυξη και κακές επιλογές. Ο Πλαναϊ ήταν σταθερός κάτω από τα δοκάρια και κράτησε εκεί που χρειάστηκε,ενώ στο 75΄ ο Ανδριανάκης έπεσε στην περιοχή από μαρκάρισμα του Κωνσταντινίδη, σε μια αμφισβητούμενη φάση.

Στο τελευταίο 5λεπτό παρουσιάζονται δύο καλές ευκαιρίες στα παιδιά του Ζόραν Μπάμποβιτς για να “κλέψουν” το παιχνίδι. Στο 87΄ ο Ανδριανάκης με σουτ από καλή θέση, μπλοκάρει ο Τσιροδήμος και στο 89΄ ο Γκέγκολι με πιάνει ψηλοκρεμαστό πλασέ αλλά και πάλι ο Τσιροδήμος αποκρούει.

ΟΦΙ(ΖΟΡΑΝ-ΙΒΑΝ ΜΠΑΜΠΟΒΙΤΣ): Πλανάϊ, Κατρίνης, Καλιοντζής, Στογιάννι, Παπαδάκης, Χρονάκης(71΄ Γιαννάκη), Ανδριανάκης, Στεφάνι(80΄ Ισχυρόπουλος), Τσιρίδης(46΄ Μπαριτάκης), Γκεγκολι, Χατζιτσοπανίδης.

ΙΑΛΥΣΟΣ(ΙΩΑΝΝΗΣ ΔΑΤΣΕΡΗΣ): Τσιροδημος, Πετρας, Κωνσταντινίδης, Κιλασιν, Καραμανώλης, Συμιακός, Λιαμη, Σαββένας, Αναγνώστου, Αχλαδιώτης, Σκουπουτας.