Με το μυαλό στον ΠΟΑ, 4-8 τον ΑΟ Ελούντας

Σε ένα απολαυστικό παιχνίδι με την ομάδα μας να είναι κατά πολύ ανώτερη του ΑΟ ΕΛούντας, ο κόσμος είχε την ευκαιρία να δει γκολ και θέαμα. Οι ποδοσφαιριστές του Ιωάννη Μάγγου ήταν σοβαροί και πειθαρχημένοι στο πρώτο ημίχρονο με αποτέλεσμα να προηγηθούν 1-6. Φυσιολογικά ως ένα βαθμό χαλάρωσαν στην επανάληψη και κατέβασαν ταχύτητα, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 4-8.

Τα γκολ: Στο 5΄ ο Μηνάς από αριστερά  έβγαλε σέντρα και ο Κωνσταντίνου με κεφαλιά σκόραρε 0-1. Συνεργασία Μηνά-Γιουκούδη στο 13΄ οι δύο τους άλλαξαν γρήγορα την μπάλα με τον πρώτο να βγάζει όμορφο τον δεύτερο σε θέση βολής και αυτός με πλασέ πέτυχε το 0-2. Στο 17΄ έξοχη ασιστ πάσα του Γκίκα στον Κωνσταντίνου, ο οποίος πλασάρει από κοντά για το 0-3. Οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-3 στο 26΄ από φάουλ του Τουτουδάκη και κεφαλιά του Χαβάκη 1-3. Στο 29΄ σέντρα από δεξιά του Γιουκούδη, κεφαλιά του Γουργιώτη και 1-4. Φτάσαμε στο 31΄ και ο Κόλεφ με ευθύβολο σουτ έξω από την περιοχή σημειώνει το 1-5. Το ημίχρονο έκλεισε με άλλο ένα γκολ στο 36΄ από ασιστ του Δερμιτζάκη στον Μηνά, ο οποίος με διαγώνιο σουτ κάνει το 1-6.

Διαγώνια μπαλιά του Δερμιτζάκη στο 67΄ και ο Κόλεφ σε νέο τετ τα τετ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-7. Στο 81΄ ο Ξενικάκης με σουτ έξω από την περιοχή μείωσε σε 2-7 και δύο λεπτά αργότερα από πάσα του Πετράκη ο Χαβάκης έκανε κοντρόλ και σουτ στην δεξιά γωνία του Μπέγκο 3-7. Ο Κόλεφ στο 84΄ δίνει στον Γιουκούδη που πλασάρει όμορφο 3-8. Στο 86΄ από κάθετη του Χαβάκη, ο Πετράκης  με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 4-8.